22 października 2015

plakat

9 stycznia 2015

13 stycznia o godz. 12.30 w Kinie Promień zainaugurowany zostanie nowy projekt edukacji filmowej pn. „Tuchowskie Horyzonty Filmowe Wtajemniczenia …”. Nad projektem patronat objął burmistrz Tuchowa Adam Drogoś.

Organizatorami projektu są:
– Dom Kultury w Tuchowie – Kino Promień,
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem,
– Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.
Czytaj dalej »

9 stycznia 2015

W roku 2014 tuchowskie kino odwiedziło 15 726 osób. A więc o 3000 wzrosła liczba widzów w stosunku do lat poprzednich. Zagrano 82 tytuły filmowe, ponad 35 filmów w technologii 3D. Najliczniejszą grupę przyciągnęły takie filmy, jak „Wkręceni”, „Kamienie na szaniec”, „Miasto 44”, „Karol” i ostatnio Hobbit cz. III, który oglądnęło blisko 1600 osób.

W ubiegłym roku kino realizowało również projekty takie, jak: „Of camera”, „Galicyjski festiwal filmów dziecięcych”, „IV tuchowska noc filmów górskich”.
Kino w Tuchowie to nie tylko dodatkowa oferta kulturalna, to również programy edukacyjne i promocja miasta. Objęte jest projektem Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych, a kino odwiedzają również mieszkańcy gmin okolicznych oraz powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego czy jasielskiego.
W roku 2015 planowane jest wprowadzenie nowych projektów i programów w kinie, o których będziemy informować i zapraszać do udziału w ich realizacji. A w najbliższym czasie jeszcze: „Hobbit” o godz. 19.00, ale będzie też „Piorun i magiczny dom”, „Uwolnić Mikołaja”, „Królowa śniegu” , „Karolina”, „Igrzyska śmierci” oraz „Pingwiny z Madagaskaru”.

21 października 2014

12 czerwca 2013

Miło nam poinformować, iż kino „Promień” w Tuchowie, spośród 171 kin w całej Polsce, zdobyło 3 miejsce w rozpowszechnianiu filmu „Baczyński”.

Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce w Zakopanym w nowej, wyremontowanej sali kina SOKÓŁ, w dniu 5 czerwca br., podczas trwającego w dniach 4-6 czerwca, 35. Forum Wokół Kina.Forum Wokół Kina to branżowa impreza gromadząca właścicieli kin, dystrybutorów oraz producentów sprzętu kinotechnicznego i wyposażenia kin. Forum towarzyszyły pokazy filmów oraz prezentacje ofert.

W imieniu kina Promień wyróżnienie odebrał Grzegorz Niemiec.

Zapraszamy do kina!

Aktualny repertuar kliknij, aby przeczytać
Czytaj dalej »